Pohodlná stolička z kovu, dizajnové stoličky

Stolička získa priezvisko dizajnová vďaka nápadu, ktorý ju odlíši od celého množstva ostatných produktov. Či už je to zaujímavý tvar, netradičný materiál, tak aj jeho kvalita a prevedenie. Bez precízneho remeselného spracovania aj ten najlepší dizajn stráca na hodnote.


Moderné dizajnové stoličky v štýle retro

Moderná dizajnová stolička dnes veľmi sympatizuje so štýlom retro. Oblé tvary, pestré farby, kvetinové a geometrické vzory a okrem iného oslavuje svoj návrat aj tvarovaná preglejka. Stolárska preglejka sa vyrába lepením niekoľkých dýh krížom. Je pevná, tvarovo stála, vhodná pre morenie aj lakovanie farebnými lakmi. Stolička z preglejky je veľmi pevná a pritom ľahká.


Tvary dizajnových stoličiek

Dizajnéri sa pohrávajú s tvarom stoličiek. Preglejku môžeme vidieť len na sedacej časti a na operadle, alebo obidve časti tvorí jeden tvarovaný monolit preglejky. Kombinujú sa tiež podnože. Uvidíme šikmé kónické nohy z bukového dreva, 4-ramennú chrómovú podnož či nerezové perové podnože. Takéto kovové stoličky vďaka pružnej konštrukcii majú dobrú ergonómiu a sú pohodlné. V našej ponuke nájdete čalúněné stoličky a stoličky na kovovej pohupovej kostre.