Drevené reštauračné stoličky z orechového dreva, stoličky do reštaurácií

Reštauračná prevádzka to je previerka technologického postupu pri výrobe drevenej stoličky. Zaťažované spoje, použité laky, čalúnené časti, všetko musí obstáť náročnú prevádzku. Dobrá drevená stolička do reštaurácie musí byť pre tieto účely už navrhnutá samotným nábytkovým dizajnérom a konštruktérom.

 

Reštauračné stoličky s ohýbanými tvarmi z bukového masívu

Pre obľúbené ohýbané tvary reštauračnej stoličky sa používa bukový masív. Jedná sa o jedinečný materiál vhodný pre tento náročný technologický spôsob zahrievania parou s použitím oceľových foriem. Získa sa ním zaujímavý tvar ohnutého dreva, ktorý fascinoval známeho priekopníka tejto technológie, stolára a návrhára nábytku Michaela Thoneta. V tridsiatych rokoch 19. storočia začal robiť pokusy s ohýbaním dreva a využil tejto zručnosti práve pri výrobe známych thonetiek. Konštrukcie týchto stoličiek sa ukázali byť ľahšie a odolnejšie než tradičný drevený nábytok.

 

Už pár rokov rastie obľuba dubového dreva v interiéri, preto aj dubové stoličky sa stali vyhľadávanými typmi stoličiek pre zariadenie interiéru reštaurácie. Obzvlášť dubové stoličky s podrúčkami vynikajú komfortným a pohodlným sedením v príjemnom interiéri dobrej reštaurácie.

 

Jedálenské stoličky z orechového dreva

Podstatne menej sú vidieť jedálenské stoličky z orechového dreva. Snáď pre výraznejšiu kresbu orechového dreva a charakteristický hnedý zlatistý nádych sa nehodí do každého interiéru, patrí však k najkrajším drevinám, ktoré sa používajú v nábytkárstve.


Pre jednoduchšiu orientáciu sme vytvorili samostatnú ucelenú ponuku jedálenskych a reštauračných stoličiek z buku, dubu a orechového dreva. V našej ponuke nájdete nielen reštauračné stoličky ale aj moderné drevené stoličky, čalúnené stoličky, drevené stoličky aj design stoličky.