Luxusný stôl z brestového alebo orechového dreva

Za luxusné môžeme považovať stoly z ťažko dostupných drevín, ako je orech či brest. Masívny stôl z brestového dreva si vyberie skutočný znalec a milovník prírodných materiálov, ktorý dokáže oceniť jeho krásu a výnimočnosťStôl z brestového dreva bude svedčiť interiéru svetlých decentných tónov alebo sa dobre znesie s prírodným dubom.

Masívne stoly z brestového dreva, drevený stôl z masívu

Brest je kvalitné kruhovito pórovité drevo s tmavým jadrom, ktoré je pevné, dobre ohybné a ľahko sa neštiepi. Svojou tvrdosťou a pevnosťou sa dá porovnať s drevom dubovým. Vyznačuje sa nezameniteľnou kresbou v teplých hnedých tónoch. Dnes je však menej používaný, z dôvodu hubového ochorenia, ktoré sa v tridsiatych rokoch minulého storočia k nám rozšírilo a z veľkej väčšiny úplne zlikvidovalo brestové lesy.

 

Drevené masívne stoly vyrábame na mieru.

 

Stoly z ťažko dostupného orechového dreva

Ďalším krásnym drevom, ktoré je v súčasnosti ťažko dostupné orech. Má veľmi zaujímavú kresbu, ktorá sa líši strom od stomu podľa jeho stanoviska. Drevo je pomerne tvrdé aj napriek tomu sa dobre opracováva a ohýba. Stôl z orechového dreva krásne vynikne s bielou farbou a s odtieňami šedej. Interiér môžete doplniť o stoličky z orechového dreva.